Čistenie platní ultrazvukovou práčkou ADS Gläss Vinyl Cleaner Pro | Elpéčko - Predaj vinylových LP platní, hudobných CD a Blu-ray filmov

⚠️⚠️ Zľava 10% na všetky LP. Aplikuje sa automaticky pri zadávaní objednávky. ⚠️⚠️

Čistenie platní ultrazvukovou práčkou ADS Gläss Vinyl Cleaner Pro

Pretože vaše platne sú cenné

Nielen ako excelentný nosič zvuku, ale často aj ako nenahraditeľný zberateľský objekt. Práve preto si vinylové platne zaslúžia vašu opateru.

Je celkom normálne, že vinylové platne sa počas používania, aj napriek nanajvýš pozornému zaobchádzaniu majiteľa, zaprášia alebo aj inak rôznorodo ušpinia. Zatiaľ čo prach môžete odstrániť celkom jednoducho pomocou špeciálnej kefky alebo handričky, pri odtlačkoch prstov alebo inak zašpinených vinyloch pomôže iba profesionálna čistička platní.

My sme jednu takú v našej redakcii otestovali. Jej názov znie veľavravne – Vinyl Cleaner Pro a dostanete ju za necelých 2 500 eur. To nie je práve najnižšia suma, za ňu však dostanete komfortnú, plne samočinne pracujúcu mašinku, ktorá pomocou šetrného čistenia so špeciálnou tekutinou a ultrazvukom dokonale vyčistí vaše čierne poklady.

ADS Gläss Vinyl Cleaner Pro

Jej ovládanie je skutočne jednoduché. Na začiatok stačí do prístroja naliať zhruba 4,5 litra demineralizovanej destilovanej vody so špeciálnym roztokom od výrobcu prístroja, kolmo nasadiť vinyl a spustiť prístroj červeným tlačidlom. Zelená dióda značí, že prístroj je pripravený na proces čistenia, žltá, že proces práve prebieha. Začiatok aj koniec navyše oznamuje akusticky pípaním. Červená LED dióda oznamuje, že v prístroji je príliš málo čistiaceho roztoku. Jeho stav si však môžete jednoducho skontrolovať aj cez okienko s plaváčikom na prednej strane prístroja. Jedna dávka roztoku vystačí zhruba na 100 platní, zvyšok vody sa po upotrebení jednoducho vypustí otvorom na zadnej strane prístroja. Každý by mal celkom ľahko dokázať vymeniť nielen používané valčeky z mikrovlákna (výrobca odporúča výmenu po 500 procesoch čistenia), ale aj prečistiť penový filter, cez ktorý prúdi počas procesu čistiaci roztok. Prístroj je navrchu dokonca vybavený aj zabudovanou vodováhou, stačí ho tak len postaviť na akýkoľvek rovný povrch a spustiť.

ADS Gläss Vinyl Cleaner Pro

Celý proces čistenia trvá necelých šesť minút, pričom zhruba jeden a pol minúty je na začiatku vinyl ponorený do roztoku, v ktorom rotujú proti sebe po obidvoch stranách platne štyri valčeky z mikrovlákna. Popritom ultrazvuk „rozbíja“ malé bublinky, ktoré sa vytvárajú na povrchu platne, a odstraňuje tak aj najmenšiu špinu zažratú v jemných ryhách platne za roky používania. Potom nasleduje fáza sušenia, počas ktorej sa platňa otáča rôznou rýchlosťou a ventilátor ju šetrne zbavuje zvyškov tekutiny. Výsledkom je dokonale očistená platňa bez akýchkoľvek náznakov špiny. Samozrejme – hrubé škrabance tento prístroj odstrániť nedokáže, zato špinu zachytenú hlboko v ryhách odstráni spoľahlivo.

Aj staré platne budú vďaka prístroju Vinyl Cleaner Pro znieť ako nové. Absencia typického praskania, šumenia a iných rušivých pazvukov aj pri niekoľko desaťročí starých, pravidelne používaných vinyloch je skutočne udivujúca. Zvuk platní nie je lepší ani od výroby. Navyše – špina uchytená na platni dokáže počas prehrávania poškodiť aj vašu drahú prenosku, respektíve samotný vinyl. Pravidelné čistenie sa preto oplatí nielen kvôli zvukovému zážitku. Tento prístroj môžeme vrelo a s čistým svedomím odporúčať každému majiteľovi zbierky drahocenných vinylových platní akéhokoľvek veku a kondície.

Prečo je dobré čistiť aj úplne nové platne?

  • Priamo z výrobného procesu platní ostávajú v drážkach veľmi malé častice materiálu, ktoré sa prehratím platne bez čistenia zaryjú ešte hlbšie
  • Väčšina výrobcov platní ich balí do papierového obalu, ktorý podporuje vznik statického náboja - preto u nás pri praní, ktoré si zakúpite ako službu máte automaticky antistatický obal na platňu v cene služby

Video zobrazujúce proces čistenia

Newsletter

Copyright © 2024 Enigma High Fidelity s.r.o. All rights reserved.
CrispyMedia - Digitálna agentúra, webové stránky, internetové obchody, riešenia na mieru